Wersja angielskaWersja niemiecka      logo bip epuap icon

BIP Najnowsze publikacje


Warning: Creating default object from empty value in /p/modules/mod_feed/helper.php on line 46

Biblioteka - Aktualności


Warning: Creating default object from empty value in /p/modules/mod_feed/helper.php on line 46

GOK - Aktualności


Warning: Creating default object from empty value in /p/modules/mod_feed/helper.php on line 46

Serwis Samorządowy PAP


Warning: Parameter 1 to plgContentSIGPlus::onAfterDisplayTitle() expected to be a reference, value given in /p/libraries/joomla/event/event.php on line 67
90-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Górze Drukuj
wtorek, 09 lipca 2019

DSC 0249W minioną sobotę druhowie z Góry świętowali jubileusz 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej. W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe i delegacje jednostek OSP z terenu gminy Jaraczewo, przedstawiciele władz gminy, powiatu i województwa. Świętowanie jubileuszu rozpoczęła Msza Św. następnie wszyscy przeszli przed świetlicę wiejska, gdzie odbywała się dalsza część. Po odśpiewaniu hymnu i powitaniu gości Prezes OSP, druh Wiesław Komorowski, przedstawił rys historyczny jednostki. Wspomniał on, że Ochotnicza Straż Pożarna w Górze powstała w 1929 r. przy majątku byłego właściciela niemieckiego. Jako sprzęt gaśniczy posiadała pompę czteroosobową ręczną o zaprzęgu konnym, plus dwa beczkowozy. Gospodarzem i zarazem komendantem OSP był Kościański Ignacy, pracownik majątku, z zawodu ślusarz – mechanik.

Obecnie jednostka liczy 34 członków czynnych oraz 13 członków MDP. Dzięki wsparciu zarządu gminnego OSP w Jaraczewie, Pana Burmistrza, sponsorów oraz dzięki wkładowi własnemu i zaangażowaniu członków OSP, strażacy ratownicy z jednostki znacząco podnieśli standard prowadzonych działań na różnego rodzaju zdarzeniach. W związku z posiadaniem coraz nowszych i bardziej skomplikowanych narzędzi i sprzętów ratowniczych, druhowie czynnie uczestniczą w różnego rodzaju szkoleniach, warsztatach i symulowanych ćwiczeniach. Na wyposażeniu jednostki jest również samochód bojowy Star 244.

Jubileusz stał się także okazją do składania życzeń, wręczenia odznaczeń za wysługę lat i pamiątkowych statuetek, w tym najstarszemu druhowi jednostki druhowi, Ignacemu Skołozdzykowi. Upominek jubilatom przekazał również Burmistrz Miasta i Gminy Jaraczewo, a zarazem Wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego, druh Dariusz Strugała.

 

 

 

spis rolny

logo UE 1

rodzina 500

film rodzina500

wniosek 500

 
baner e urzad

dobry start

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

Zo

Darmowa Pomoc Prawna

gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

sip

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

 

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumCzwartek, 3 Grudnia 2020 r.

Imieniny obchodzą:

Franciszek, Kasjan, Ksawery, Lucjusz, Unimir

Do końca roku zostało 29 dni.