Projekt bezpłatnej rehabilitacji dla Dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym Drukuj
wtorek, 16 marca 2021

logo porażenieDrodzy Mieszkańcy, Rodzice i Opiekunowie Dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym z terenu gminy Jaraczewo.

Miło jest nam poinformować, że w wyniku rozmów Burmistrza Dariusza Strugały z Kierownikiem Kliniki Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej - prof. dr hab. med. Markiem Jóźwiakiem nasza gmina objęta została projektem, realizowanym przez Ortopedyczno - Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, pn.: ”Upowszechnienie technologicznie wspomaganej diagnostyki funkcjonalnej i rehabilitacji dzieci i młodych dorosłych z województwa wielkopolskiego”. Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Bezpłatna rehabilitacja  wsparta technologicznie przy pomocy robotów i wirtualnej rzeczywistości stwarza możliwość objęcia procesem rehabilitacyjnym  dzieci i młodych dorosłych  z mózgowym porażeniem dziecięcym od 5 roku życia  do 21 lat z terenu naszej gminy.

 

Technologicznie wspomagana rehabilitacja możliwa jest poprzez zastosowanie odpowiedniego sprzętu takiego jak: lokomat, system G-EO, bieżnia z regulacją obciążenia, platformy balansometryczne i stabilometryczne, urządzenia do treningów ruchowych z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości, egzoszkielet. Robotyka wspomaga diagnostykę problemu terapeutycznego pacjenta, jego rehabilitację oraz zapewnia możliwość monitorowania efektów. Dziecko jest całkowicie zaangażowane w terapię. Może w czasie rzeczywistym obserwować efekty swoich ćwiczeń."

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu pod nr telefonu 61 83 10 178 (Szpital w Poznaniu)
lub z Sekretarzem Gminy Jaraczewo (62 747 31 02)

 

Wszelkie informacje o Projekcie znajdują się na stronie internetowej szpitala.
 
Informacje o nas również znajdziecie Państwo na facebooku oraz instagramie.
 
Rehabilitacja w naszym Centrum 

 

Poradnik dla rodziców/opiekunów
http://www.orsk.ump.edu.pl/pl/szpital/projekty_unijne_fundusze_europejskie/projekt_finansowany_z_efs/poradnik_dla_opiekunow_osob.html

 

ULOTKA 1

pdfULOTKA 2

 

 
baner e urzad

dobry start

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

platforma zakupowa

Zo

Darmowa Pomoc Prawna

gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

sip

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

 

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumCzwartek, 22 Kwietnia 2021 r.

Imieniny obchodzą:

Heliodor, Kajus, Leonia, Leonid, Łukasz, Soter, Strzeżymir, Teodor

Do końca roku zostało 254 dni.