Wersja angielskaWersja niemiecka      logo bip epuap icon

Dożynki Gminno - Powiatowe 2016 [Zdjęcia] Drukuj
poniedziałek, 22 sierpnia 2016

1dsc 0002Tegoroczne Dożynki Gminno - Powiatowe 2016 odbyły się w niedzielę 21 sierpnia w Jaraczewie. Uroczystość rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym w Jaraczewie, po której korowód dożynkowy przeszedł ulicami Jaraczewa na stadion sportowy.
W imieniu organizatorów wszystkich uczestników dożynek powitał sołtys Marek Nawrocki. W części obrzędowej Dariusz Strugała - Burmistrz Miasta i Gminy Jaraczewo oraz Bartosz Walczak - Starosta Jarociński odbierali tradycyjne wieńce dożynkowe od delegacji z wszystkich sołectw z gminy Jaraczewo. Wieńce przygotowały również pozostałe gminy powiatu oraz Powiat Jarociński. Następnie z rąk starostów dożynek, którymi byli Maria Maciejewska oraz Kacper Łączniak, odebrali chleb upieczony z tegorocznego ziarna. Chleb ten podzielony został wśród wszystkich, znajdujących się na stadionie sportowym.
Po uroczystościach obrzędowych przygotowanych przez Zespół Folklorystyczny NOSKOWIACY, który wspierał również zespół Ciświczanie oraz panie z Goli, nastąpiła część artystyczna, na której wystąpił m.in. kabaret Koń Polski. Na scenie wystąpili również artyści z gminy Jaraczewo: Kabaret „Przystanek Cerekwica”, Grupa Muzyczna „Złota Jesień” oraz kapela „Jaraczewioki”.
Dla licznie zgromadzonych mieszkańców organizatorzy przygotowali pyszny poczęstunek.
Po rozlosowaniu nagród w loterii fantowej nastąpiła ostatnia część Dożynek, wieczór taneczny przy muzyce zespołu Sweet Boys. Na scenie zaprezentowały się gościnnie również zespoły Skalar i Exelent.

 

 

logo UE 1

rodzina 500

film rodzina500

wniosek 500

 baner e urzad

dobry start

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

Zo

Darmowa Pomoc Prawna

gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

sip

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

 

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumPiątek, 10 Lipca 2020 r.

Imieniny obchodzą:

Aleksander, Amelia, Aniela, Filip, January, Radziwoj, Rufina, Samson, Sylwan, Sylwana, Witalis

Do końca roku zostało 175 dni.