Wersja angielskaWersja niemiecka      logo bip epuap icon

XXV Rajd Pod Parasolami Drukuj
wtorek, 04 października 2016

znaczek rajdu Pod Parasolami   Tegoroczny Rajd „Pod Parasolami” odbył się 30.09.2016r. , organizatorami jego były: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Szkoła Podstawowa w Goli i jej Rada Rodziców, Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Jaraczewie, Starostwo Powiatowe w Jarocinie, Sołectwo Goli, Koło Gospodyń Wiejskich w Goli, Sala K&M Glinkowscy, Bank Spółdzielczy w Jarocinie.

   W rajdzie wzięło udział 152 uczniów, 28 opiekunów, 19 rodziców i pracowników SP Gola, 12 gości zaproszonych, 6 działaczy Oddziału PTTK w Jarocinie, razem 217 uczestników. 16 drużyn rajdowych wyruszyło o g. 14.00 z trzech miejsc startowych: z parku w Jaraczewie, z placu zabaw w Niedźwiadach i z placu zabaw obok dworca PKP w Wojciechowie w kierunku Goli. Były to drużyny: MOW Cerekwica, 7 drużyn  z SP Gola, Dom Wsparcia Dziecka i Rodziny „Domostwo” w Górze, SP Góra, SP Wojciechowo, 2 drużyny z SP Żerków, ZSS Jarocin, Gim. Jaraczewo, Gim. Rusko. Wszystkie drużyny  w wyznaczonym czasie dotarły na metę, która mieściła się w parku  przed Szkołą Podstawową w Goli.  Kierownicy tras, opiekunowie, rodzice, służba medyczna nie zawiedli, nie pobłądzili w terenie i nie zmylili tras.

   Na mecie przybywające drużyny oraz gości zaproszonych witali: Dyrektor SP w Goli Kamila Gendera oraz Komandor  Rajdu Teodor Grobelny. Dyrektor Gminnego Zespołu Administracyjnego Szkół w Jaraczewie Jerzy Jakubowski z okazji jubileuszowego XXV–tego Rajdu „Pod Parasolami” wręczył Zarządowi PTTK pamiątkowy grawerton od Burmistrza  Miasta i Gminy Jaraczewo Dariusza Strugały, pogratulował w jego imieniu sprawnej organizacji rajdu i życzył wszystkim dalszych sukcesów. Tutaj też na uczestników rajdu czekała wyśmienita grochówka, placek drożdżowy, soki, kawa i herbata.

   O g.16-tej przeprowadzono 4 konkursy, za które uczestnicy otrzymali nagrody. Każda drużyna rajdowa wykonała dokumentację fotograficzną podczas marszu, czym spełnili warunek konkursu na zdjęcia na trasie, otrzymali za to z rąk gości zaproszonych jednakowe pakiety upominków.

   Test wiedzy o Goli okazał się bardzo łatwy i każda drużyna z łatwością go rozwiązała uzyskując komplety 12 punktów  na 12 pytań. Gratulujemy pilnego wsłuchiwania się w słowa kierowników tras i opiekunów, skupienia podczas pogadanki komandora, bogatego zasobu wiedzy o Goli.

Konkurs na najładniejszy parasol został oceniony przez 5-cio osobową komisję:

1-sze miejsce uzyskał parasol z SP Żerków, 2-gie z SP Góra,  3-cie z SP  Gola

Konkurs sprawnościowy polegał na celnym rzucie piłeczkami do wiaderek:

1-sze miejsce   SP Żerków, 2-gie  MOW Cerekwica i 3-cie  SP Wojciechowo

   Rajd zakończono pamiątkowym zdjęciem na schodach szkoły, następnie uczestnicy odjechali gimbusami, rowerami lub samochodami do domów. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się w organizację rajdu. Do zobaczenia za rok na XXVI-tym Rajdzie „Pod Parasolami”.
Z turystycznym pozdrowieniem:
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Goli, Zarząd PTTK - Oddział Jarocin.

 

 

logo UE 1

rodzina 500

film rodzina500

wniosek 500

 baner e urzad

dobry start

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

Zo

Darmowa Pomoc Prawna

gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

sip

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

 

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumŚroda, 15 Lipca 2020 r.

Imieniny obchodzą:

Daniel, Dawid, Dawida, Egon, Henryk, Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Lubomysł, Niecisław, Włodzimierz

Do końca roku zostało 170 dni.