Wersja angielskaWersja niemiecka      logo bip epuap icon

Projekty edukacyjne Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Drukuj
wtorek, 31 stycznia 2017

projekt zusZakład Ubezpieczeń Społecznych oferuje ciekawe projekty edukacyjne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Lekcje z ZUS” oraz uczniów gimnazjów „Projekt ZUS”.

Rok szkolny 2016/2017 jest już trzecim, w którym Zakład Ubezpieczeń Społecznych realizuje projekt edukacyjny "Lekcje z ZUS" skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Materiały dydaktyczne do „Lekcji z ZUS” powstały przy współpracy z metodykami nauczania. Wszystkie materiały przeznaczone dla uczniów i nauczycieli są dostępne w wersji elektronicznej na stronie internetowej  http://www.zus.pl/LekcjezZus/Materialy.aspx.

Podczas zajęć młodzież zapoznaje się z podstawami systemu ubezpieczeń społecznych, systemem emerytalnym, świadczeniami związanymi z poszczególnymi rodzajami ubezpieczeń i zasadami prowadzenia własnej firmy w aspekcie ubezpieczeń społecznych. Uczniowie, którzy przystąpią do projektu mogą wziąć udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na zwycięzców finałowego etapu czekają atrakcyjne nagrody indeksy, laptopy, tablety.

27.01.2017r została opublikowana lista zwycięskich zespołów zakwalifikowanych do II wojewódzkiego etapu Olimpiady http://www.zus.pl/LekcjezZus/Aktualnosci.aspx.

Z terenu Wielkopolski do drugiego etapu zakwalifikowanych zostało 20 szkół ponadgimnazjalnych. Tylko z terenu obsługiwanego przez Oddział ZUS w Ostrowie Wielkopolskim do półfinału przeszło sześć zespołów, które reprezentują Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Zespół Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim, Liceum i Gimnazjum w Pleszewie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krotoszynie, Liceum Ogólnokształcące w Wolsztynie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie.

Kolejnym działaniem jest „Projekt z ZUS” skierowanym do uczniów szkół gimnazjalnych.  Zadaniem projektu jest upowszechnienie i pogłębienie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Projekt edukacyjny może być wykorzystany do realizacji podstawy programowej z wiedzy o społeczeństwie. ZUS przygotował materiały dydaktyczne do przeprowadzenia lekcji. Nauczyciele mogą skorzystać ze scenariusza lekcji, prezentacji zwierający kilkuminutowy film, karty projektu i arkusza ocen. Szczegółowe informacje oraz materiały na temat projektu są dostępne na stronie internetowej http://beta.zus.pl/edukacja/gimnazja.

Zachęcamy do udziału w projektach. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 62 7357369 lub elektronicznie Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Ulotka "Lekcje z ZUS" - do pobrania (pdf)

Ulotka "Projekt z ZUS" - do pobrania (pdf)

 

 

rodzina 500

film rodzina500

wniosek 500

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

Darmowa Pomoc Prawna

Gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

Mapa Gminy

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

Wybory samorzadowe 2018

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumPiątek, 25 Maja 2018 r.

Imieniny obchodzą:

Epifan, Grzegorz, Imisława, Maria Magdalena, Urban

Do końca roku zostało 221 dni.