Wersja angielskaWersja niemiecka      logo bip epuap icon

Mammografia w Jaraczewie Drukuj
wtorek, 11 kwietnia 2017

mammografia072014 newsDbamy o zdrowie - Bezpłatne badania profilaktyczne

Gmina Jaraczewo wychodząc naprzeciw swoim mieszkańcom już po raz drugi w tym roku organizuje bezpłatne badania profilaktyczne.

Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowy Fundusz Zdrowia realizuje program wykrywania raka piersi metodą mammografii przesiewowej. Głównym celem jest doprowadzenie do zatrzymania wzrostowych wskaźników zachorowalności na raka piersi w Polsce oraz zmniejszenie poziomu umieralności na ten typ choroby.

Badania wykona firma "LARGO" z Poznania, wyspecjalizowana w profilaktyce, diagnostyce i terapii nowotworów złośliwych, szczególnie raka piersi. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Diagnostyka LARGO jest firmą medyczną założoną w roku 2000 przez lekarzy radiologów, dlatego priorytetem jest świadczenie usług z zakresu diagnostyki obrazowej.

Gmina Jaraczewo zgodnie z proceduralnymi wymogami Narodowego Funduszu Zdrowia dla kobiet w wieku 50 - 69 lat umożliwia korzystanie z bezpłątnej mammografii.

Program skierowany jest do kobiet, które:

  • dotychczas nie miały wykonywanego tego badania lub miały wykonywaną mammografię profilaktyczną w 2005r. (od ostatniej mammografii muszą upłynąć 24 miesiące)
  • lub też pacjentki, które uczestniczyły w programie profilaktycznym w 2016r. i mają na wyniku badania zalecenie lekarza radiologa "kontrolna mammografia za rok"

Mammobus będzie stał w Jaraczewie przy Gminnym Osrodku Kultury, ul. Kolejowa 4 w dniu 20 kwietnia 2017r. od godziny 9.00 do 16.00

W przypadku dużego zainteresowania godziny badań zostaną wydłużone.

Osoby, które będą korzystać z tego badania zostaną imiennie zaproszone przez Narodowy Fundusz Zdrowia ze wskazaniem do rejestracji.

mammo 530

 

rodzina 500

film rodzina500

wniosek 500

 dobry start

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

Darmowa Pomoc Prawna

Gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

sip

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

Wybory samorzadowe 2018

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumŚroda, 19 Grudnia 2018 r.

Imieniny obchodzą:

Abraham, Beniamin, Dariusz, Gabriela, Mścigniew, Nemezjusz, Tymoteusz, Urban

Do końca roku zostało 13 dni.