Wersja angielskaWersja niemiecka      logo bip epuap icon

DBAMY O ZDROWIE BEZPŁATNE BADANIA PROFILAKTYCZNE Drukuj
środa, 28 czerwca 2017

Gmina Jaraczewo wychodząc naprzeciw swoim mieszkańcom po raz kolejny organizuje bezpłatne badania profilaktyczne.

Badania skierowane są do bardzo szerokiego grona odbiorców. Tym razem zadbaliśmy zarówno o kobiety i o mężczyzn nie tylko w jednej dziedzinie medycznej.
W lipcu i sierpniu tego roku profilaktyczne badania przeprowadzone będą w zakresie:

- schorzeń układu oddechowego, w tym: prześwietlenie płuc oraz spirometria;
- badania cytologiczne;
- badania mammograficzne.

BADANIA SCHORZEŃ UKŁADU ODDECHOWEGO
prześwietlenie płuc oraz spirometria

Badania w formie prześwietlenia płuc i spirometrii przeprowadzone będą przez pracowników Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc I Gruźlicy Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Wolicy koło Kalisza.

Badania odbędą się w dniu 10 lipca  2017 r. w godzinach 11.00-16.00, w Gminnym Ośrodku Kultury, ul Kolejowa 4, w Jaraczewie.
Badaniu mogą się poddać osoby powyżej 18 roku życia.

Z powodu ograniczonej liczby miejsc zapraszamy do rejestracji - osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaraczewie, lub pod numerem telefonu (062) 740 84 34, (062) 740 84 35 codziennie w godzinach od 8.00 do 14.00,w terminie do 6 lipca 2017r.

Na badanie pacjenci są proszeni o zgłoszenie się z aktualną legitymacją ubezpieczeniową i dowodem osobistym.

W przypadku dużego zainteresowania, kolejność przyjęć pacjentów ustalona zostanie w oparciu o kryterium wiekowe (pierwszeństwo dla najstarszych pacjentów).

Mając na względzie zdrowie mieszkańców gminy Jaraczewo prosimy o skorzystanie z pomocy w formie bezpłatnych badań profilaktycznych w zakresie chorób, które są dużym zagrożeniem naszej społeczności.

BADANIA CYTOLOGICZNE

Celem projektu jest zwiększenie zgłaszalności kobiet na badania profilaktyczne w ramach „Programu profilaktyki raka szyjki macicy” poprzez działania edukacyjne i informacyjne na terenie województwa wielkopolskiego, skierowane zarówno do kobiet z odpowiednich przedziałów wiekowych, jak też do lekarzy, pielęgniarek i położnych Podstawowej Opieki Zdrowotnej. W związku z tym Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowy Fundusz Zdrowia realizuje ,,Programu profilaktyki raka szyjki macicy”.
W ramach projektu zakupiony został nowoczesny CYTOBUS, który umożliwia i ułatwia kobietom dostęp do badań cytologicznych na terenie całego województwa.
Badania cytologiczne wykonane zostaną przez wykwalifikowaną kadrę medyczną z Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów ,,OPEN’’ w Poznaniu.

Poza profilaktyką chorób piersi OPEN prowadzi również profilaktykę raka szyjki macicy (badania cytologiczne i szczepienia przeciwko zakażeniom wirusem HPV

Projekt realizowany jest we współpracy z Federacją Stowarzyszeń „Amazonki” oraz Centrum Diagnostyki Ginekologia Położnictwo USG z siedzibą w Poznaniu.

Od początku funkcjonowania Ośrodek prowadzi analizy epidemiologiczne w zakresie zachorowalności i umieralności powodowanej nowotworami na terenie Wielkopolski, co umożliwia identyfikację źródeł największego zagrożenia oraz tworzenie prognoz w tym zakresie.

Badania cytologiczne skierowane są do kobiet w wieku 25-59 lat.

Program skierowany jest dla kobiet, które:

- nie chorowały na nowotwór szyjki macicy
- w ciągu poprzednich trzech lat nie miały wykonanych badań w ramach „Programu profilaktyki raka szyjki macicy”.

CYTOBUS będzie stał w dniu 22.07.2017r.

w Jaraczewie przy
Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Kolejowa 4
od godz.09.00 do 13.00.
i
w Rusku przy Świetlicy Wiejskiej
od godz.14.00 do 17.00.

Panie, które będą korzystać z tego badania zostaną imiennie zaproszone przez Narodowy Fundusz Zdrowia ze wskazaniem do rejestracji.
Zapisy telefoniczne do badań (wymagany PESEL).W celu uniknięcia kolejki konieczna jest wcześniejsza rejestracja, prowadzona jest od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 17:00 pod numerem: 61 855 75 28, 61 851 30 77, 609 000 082.
Na badanie pacjentki są proszone o zgłoszenie się z aktualną legitymacją ubezpieczeniową i dowodem osobistym.

BADANIA MAMMOGRAFICZNE

Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowy Fundusz Zdrowia realizuje program wykrywania raka piersi metodą mammografii przesiewowej. Głównym celem jest doprowadzenie do zatrzymania wzrostowych wskaźników  zachorowalności na raka piersi w Polsce oraz zmniejszenie poziomu umieralności na ten typ choroby. Badania wykona Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów ,,OPEN’’  w Poznaniu z siedzibą przy ul. Kazimierza Wielkiego 24/26. ,,OPEN’’ jest samodzielnym publicznym ZOZ-em, prowadzącym od roku 1998 specjalistyczną działalność w zakresie profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów złośliwych oraz ściśle związaną z podejmowanymi świadczeniami medycznymi kompleksową działalność edukacyjną w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki nowotworów złośliwych. Organizuje i prowadzi kursy dokształcające dla różnych grup odbiorców (pielęgniarki środowiskowe, technicy radiodiagnostyki, uczniowie, mieszkańcy Wielkopolski itp.). ,,OPEN’’ jest wyspecjalizowany w profilaktyce, diagnostyce i terapii nowotworów złośliwych, szczególnie raka piersi i wykonuje profilaktyczne badania mammograficzne w MAMMOBUSIE.
Gmina Jaraczewo zgodnie z proceduralnymi wymogami Narodowego Funduszu Zdrowia dla kobiet w wieku 50 – 69 lat umożliwi korzystanie z bezpłatnej mammografii.

Program skierowany jest do kobiet, które:
• dotychczas nie miały wykonywanego tego badania lub miały wykonywaną mammografię profilaktyczną w 2015r. (muszą od ostatniej mammografii upłynąć 24 miesiące)
• lub też pacjentki, które uczestniczyły w programie profilaktycznym w 2016r. i mają  na wyniku badania zalecenie lekarza radiologa "kontrolna mammografia za rok."


MAMMOBUS będzie stał w Jaraczewie przy
Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Kolejowa 4
w dniu 07.08.2017r. od godz.09.00 do 16.00.


Pacjentki na badania zostaną imiennie zaproszone przez Narodowy Fundusz Zdrowia ze wskazaniem do rejestracji.
Zapisy telefoniczne do badań (wymagany PESEL).W celu uniknięcia kolejki konieczna jest wcześniejsza rejestracja, prowadzona jest od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 18:00 pod numerem:  61 855 75 28, 61 851 30 77, 800 160 168.
Na badanie pacjentki są proszone o zgłoszenie się z aktualną legitymacją ubezpieczeniową i dowodem osobistym.

plakat 1 1024

plakat 2 1024

 

plakat 3

 

rodzina 500

film rodzina500

wniosek 500

 dobry start

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

Darmowa Pomoc Prawna

Gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

sip

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

Wybory samorzadowe 2018

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumCzwartek, 17 Stycznia 2019 r.

Imieniny obchodzą:

Antoni, Jan, Rościsław

Do końca roku zostało 349 dni.