Wersja angielskaWersja niemiecka      logo bip epuap icon

OGŁOSZENIE - wnioski o oszacowanie strat w uprawach, powstałych w gospodarstwach rolnym spowodowanych klęską huraganu Drukuj
piątek, 18 sierpnia 2017

OGŁOSZENIE

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 27 stycznia 2015r. w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz. U. z 2015r., poz. 187 z późn. zm.), za zgodą Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udziela pomocy finansowej z przeznaczeniem na wznowienie produkcji w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez suszę, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniu upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

Aby uzyskać ww. formę pomocy, oszacowany procentowo poziom szkód (szkody w uprawach rolnych oraz straty w produkcji zwierzęcej), musi przekroczyć poziom 30% wartości średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie rolnym lub dziale specjalnym produkcji rolnej.

Zgodnie z ww. przepisami Urząd Miasta i Gminy Jaraczewo informuje o możliwości zgłaszanie szkód w gospodarstwach rolnych, spowodowanych wystąpieniem ww. klęsk, jakie miały miejsce na terenie naszej gminy w dniach 11-12 sierpnia 2017r.

Formularze zgłoszeniowe będą dostępne u sołtysa wsi oraz w Urzędzie Miasta i Gminy Jaraczewo pok. nr 17.

Ze względu na ograniczony termin oszacowania strat, ostateczny termin złożenia zgłoszeń upływa 25 sierpnia 2017r., zgłoszenia późniejsze nie będą rozpatrywane.

UWAGA

W formularzu zgłoszenia szkód należy wpisać wszystkie uprawy rolne występujące w danym gospodarstwie rolnym, także te w których nie wystąpiły straty z powodu wymarznięcia, określając poziom szkód jako 0 %.

Załączniki:

 

rodzina 500

film rodzina500

wniosek 500

 dobry start

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

Darmowa Pomoc Prawna

Gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

sip

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

Wybory samorzadowe 2018

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumPiątek, 14 Grudnia 2018 r.

Imieniny obchodzą:

Alfred, Arseniusz, Izydor, Naum, Pompejusz, Sławobor, Spirydion

Do końca roku zostało 18 dni.