Wersja angielskaWersja niemiecka      logo bip epuap icon

Zmarł Marek Rzeski - wieloletni chórzysta Górniczego Chóru Męskiego pochodzący z Ziemi Jaraczewskiej Drukuj
czwartek, 14 września 2017

mpogrzeb marka rzeskiego 12.09.2017 foto020W dniu 12 września odbyły się uroczystości pogrzebowe ś.p. Marka Rzeskiego - wieloletniego chórzysty Górniczego Chóru Męskiego pochodzącego z Ziemi Jaraczewskiej.

Nasz Przyjaciel Marek, był inicjatorem współpracy między Gminą Jaraczewo a Górniczym Chórem Męskim przy KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Zakłady Górnicze „Lubin”, która szybko przerodziła się we współpracę przyjaciół, trwającą od kilkunastu lat, po dziś dzień. To za zasługi dla swoich rodzinnych stron, w listopadzie 2010 roku, Markowi Rzeskiemu nadano odznakę „ZASŁUŻONY DLA GMINY JARACZEWO”.

W dniu 12 września pożegnaliśmy ś.p. Marka Rzeskiego. Po eucharystii w kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Szklarach Górnych kondukt pogrzebowy przeszedł na cmentarz parafialny. Orszak żałobny w ostatniej drodze na wieczny spoczynek prowadziła orkiestra górnicza ZG, Górniczy Chór Męski przy KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Zakłady Górnicze „Lubin” oraz delegacja z Miasta i Gminy Jaraczewo na czele z burmistrzem Dariuszem Strugałą i delegacją OSP Jaraczewo.

Prezes chóru Pan Piotr Strzelecki odczytał list pożegnalny w imieniu członków chóru.

"Ostatnie Pożegnanie Marka
 
     Żegnamy dzisiaj Marka, wspaniałego człowieka, wyróżniającego się członka chóru, naszego serdecznego Przyjaciela. Był on znakomitym przykładem zanikającego już niestety modelu bezinteresownego społecznika i Polaka – Patrioty.
     Marek był z nami przez 22 lata i był wzorem do naśladowania dla innych. Dysponując pięknym głosem stanowił nie tylko podporę chóru, ale wspomagał funkcjonowanie zespołu poprzez włączanie się do wielu prac w tym celu podejmowanych. Marek nigdy nie odmówił gdy trzeba było z jego strony jakiejkolwiek pomocy. W chórze pełnił odpowiedzialną funkcję bibliotekarza poświęcając na nią wiele godzin poza uczestnictwem w regulaminowych próbach zespołu. Marek był Kolegą o gołębim sercu ciesząc się ogromną sympatią przez nas wszystkich.
     Przybył do Zagłębia Miedziowego z Wielkopolski z Ziemi Jaraczewskiej. Pomimo, że bywał tam jedynie jako gość dbał o swój matecznik. Z jego inicjatywy odwiedzaliśmy wielokrotnie jego rodzinne strony. Za swą postawę i działalność doceniony został i uhonorowany  przez władze Ziemi Jaraczewskiej. Wyróżniony też został przez Zakłady Górnicze Lubin gdzie pracował pod ziemią jako wyróżniający się pracownik. Niestety jak wielu naszych kolegów górników doznał ciężkiego wypadku pod ziemią – zachował jednak życie.
     Dziś Twoja droga  Marku przez życie w tym ziemskim wymiarze została przerwana. Będziemy wspominać wiele dróg które przemierzyliśmy razem z Tobą  przez minione 22 lata w czasie setek podróży chóru i pokonanych tysięcy kilometrów.
     Teraz towarzyszymy Ci w Twojej drodze ostatniej. Wierzymy, że na jej końcu znajdziesz ukojenie, spokój i brak wszelkiego cierpienia. Śpiewaliśmy dzisiaj pogrążeni w ogromnym smutku niestety nie z Tobą ale dla Ciebie. Wierzymy, że Pan Bóg pozwoli Ci śpiewać w chórze anielskim. Na pewno tam się przydasz. Żegnaj Przyjacielu.

     Zachowamy Cię  na zawsze w dobrej pamięci.

Piotr Strzelecki"

Żródło informacji:

http://www.chorgorniczy.pl/wspomnienia2017/wspomnienia_12_09_pogrzeb_marka.html

Zdjęcia: Janusz Kosmal

 

rodzina 500

film rodzina500

wniosek 500

 dobry start

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

Darmowa Pomoc Prawna

Gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

sip

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

Wybory samorzadowe 2018

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumPiątek, 21 Września 2018 r.

Imieniny obchodzą:

Bożeciech, Bożydar, Hipolit, Hipolita, Ifigenia, Jonasz, Laurenty, Mateusz, Mira

Do końca roku zostało 102 dni.