Wersja angielskaWersja niemiecka      logo bip epuap icon

Informacja Prasowa Urzędu Skarbowego w Jarocinie Drukuj
czwartek, 15 lutego 2018

kase-PITy 2017: czy ten rok będzie rekordowy?

Polacy coraz chętniej rozliczają się z fiskusem elektronicznie. W pierwszym miesiącu 2018 roku złożono już niemal 1 mln e-deklaracji.

Jak wynika z ubiegłorocznych statystyk, prawie 12 milionów podatników rozlicza się przez Internet, a ich liczba systematycznie rośnie. W brew stereotypom elektroniczne deklaracje to nie tylko domena ludzi młodych. W poprzednim roku skorzystało z nich ponad 18 tysięcy seniorów w wieku powyżej 90-ciu lat.

e PITy wiek

Wielkopolska tradycyjnie już plasuje się w krajowej czołówce pod względem ilości PITów złożonych przez Internet. Wyprzedzają nas tylko województwa: mazowieckie i śląskie. Mieszkańcy naszego województwa wysłali w ostatniej kampanii rozliczeń 875 tys. e-PITów, czyli o 116 tys. więcej niż w roku ubiegłym. Stanowi to niemal 10% wszystkich złożonych elektronicznie w kraju zeznań rocznych.

e PITy wykres

E-deklaracje to szybkość i wygoda, bez konieczności wychodzenia z domu i stania w kolejkach. Od 2015 roku resort finansów udostępnia również usługę wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR), dzięki któremu wysłanie PITa staje się jeszcze prostsze.

PFR to propozycja rozliczenia rocznego za rok 2017 PIT-37 i PIT-38, udostępniana przez administrację skarbową, przygotowana na podstawie informacji otrzymanych od płatników oraz od organów rentowych. Taki wstępnie przygotowany i wypełniony formularz można uzupełnić np. o ulgi i odliczenia, a następnie wysłać.

W tym roku wstępnie wypełnione zeznania podatkowe będzie można pobrać z Portalu Podatkowego ( www.portalpodatkowy.mf.gov.pl ) od połowy marca.

Notatka prasowa (dokument pdf)

 

rodzina 500

film rodzina500

wniosek 500

 baner e urzad

dobry start

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

Zo

Darmowa Pomoc Prawna

Gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

sip

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

Wybory samorzadowe 2018

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumWtorek, 19 Marca 2019 r.

Imieniny obchodzą:

Bogdan, Józef

Do końca roku zostało 288 dni.