Wersja angielskaWersja niemiecka      logo bip epuap icon

Bezpłatne badania mammograficzne Drukuj
czwartek, 01 marca 2018

plakat mam2Gmina Jaraczewo wychodząc naprzeciw swoim mieszkankom od wielu już lat, organizuje bezpłatne badania mammograficzne.

Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowy Fundusz Zdrowia realizuje program wykrywania raka piersi metodą mammografii przesiewowej. Głównym celem jest doprowadzenie do zatrzymania wzrostowych wskaźników zachorowalności na raka piersi w Polsce i zmniejszenie poziomu umieralności na tę chorobę.

Mieszkanki naszej gminy w miesiącu marcu 2018r. będą mogły znów wziąć udział w bezpłatnych badaniach mammograficznych.

Mammobus będzie stał w dwóch miejscowościach naszej Gminy.

 

 

06 MARCA 2018R. MAMMOBUS
przy Sali Wiejskiej w Rusku

od godz. 09.00 do 12.40.

Badania będą przeprowadzone przez Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów ,,OPEN’’ ul. Kazimierza Wielkiego 24/26 z Poznania

,,OPEN’’ Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu jest samodzielnym publicznym ZOZ-em, prowadzącym od roku 1998 specjalistyczną działalność w zakresie profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów złośliwych oraz ściśle związaną z podejmowanymi świadczeniami medycznymi kompleksową działalność edukacyjną w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki nowotworów złośliwych. Organizuje i prowadzi kursy dokształcając różne grupy odbiorców (pielęgniarki środowiskowe, technicy radiodiagnostyki,  mieszkańcy Wielkopolski).,,OPEN’’ jest wyspecjalizowany w profilaktyce, diagnostyce i terapii nowotworów złośliwych, szczególnie raka piersi i wykonuje profilaktyczne badania mammograficzne w mammobusie.

14 MARCA 2018R. MAMMOBUS
przy Gminnym Ośrodku Kultury, ul Kolejowa 4, w Jaraczewie.,

od godz. 09.00 do 15.00

Badania wykona firma ,,LARGO’’ z Poznania, wyspecjalizowana w profilaktyce, diagnostyce i terapii nowotworów złośliwych, szczególnie raka piersi. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Diagnostyka LARGO jest firmą medyczną założoną w roku 2000 przez lekarzy radiologów, dlatego priorytetem jest świadczenie usług z zakresu diagnostyki obrazowej.

Gmina Jaraczewo zgodnie z proceduralnymi wymogami Narodowego Funduszu Zdrowia dla kobiet w wieku 50 – 69 lat umożliwi korzystanie z bezpłatnej mammografii.

Program skierowany jest do kobiet, które:

  • dotychczas nie miały wykonywanego tego badania lub miały wykonywaną mammografię profilaktyczną w 2016r. (muszą od ostatniej mammografii upłynąć 24 miesiące)
  • lub też pacjentki, które uczestniczyły w programie profilaktycznym w 2017r. i mają na wyniku badania zalecenie lekarza radiologa "kontrolna mammografia za rok."

W przypadku dużego zainteresowania godziny badań zostaną wydłużone.

Osoby, które będą korzystać z tego badania zostaną imiennie zaproszone przez Narodowy Fundusz Zdrowia ze wskazaniem do rejestracji.

plakat mam2

plakat mam1

 

rodzina 500

film rodzina500

wniosek 500

 baner e urzad

dobry start

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

Darmowa Pomoc Prawna

Gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

sip

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

Wybory samorzadowe 2018

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumSobota, 16 Lutego 2019 r.

Imieniny obchodzą:

Bernard, Danuta, Dan, Danisz, Julianna, Symeon

Do końca roku zostało 319 dni.