Wersja angielskaWersja niemiecka      logo bip epuap icon

Krajowa Administracja Skarbowa - Informacja Prasowa Drukuj
piątek, 27 kwietnia 2018

kasPIT na ostatniej prostej - jak szybko i sprawnie złożyć zeznanie

Niedługo kończy się kwiecień, a wraz z nim czas na rozliczenie się z fiskusem. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, nie zwlekaj i rozlicz się już dziś. Sprawdź jakie udogodnienia przygotowaliśmy, by Ci to ułatwić.

E-deklaracje

To znany i z roku na rok coraz popularniejszy sposób przesyłania PIT-ów. Do 15 kwietnia Polacy przesłali internetowo już prawie 8,4 mln deklaracji PIT. Ich liczba rośnie, bo e-deklaracje to szybka i wygodna metoda rozliczenia - bez wychodzenia z domu i czekania w urzędowych kolejkach. Wystarczy wejść na e-deklaracje.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz lub skorzystać z darmowej aplikacji komputerowej. Nie potrzeba drogich programów ani elektronicznego podpisu - do autoryzacji służy kwota przychodu z ubiegłorocznego PIT-a.

PFR, czyli gotowe zeznanie, które czeka na Twoją akceptację

Koniec ze żmudnym przepisywaniem danych do odpowiednich rubryk, obliczeniami i ryzykiem pomyłki. Aby elektroniczna wysyłka PIT-a stała się jeszcze prostsza, trzy lata temu Ministerstwo Finansów wprowadziło nową usługę: wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (ang. pre-filled tax return, czyli w skrócie PFR). Możesz z niego skorzystać, jeśli rozliczasz się na formularzu PIT-37 lub PIT-38. Po zalogowaniu się na stronie Portalu Podatkowego otrzymasz gotowy formularz, wypełniony danymi wykazanymi w informacjach złożonych przez twojego pracodawcę. Możesz uzupełnić go np. o ulgi, odliczenia czy informację o przekazaniu 1% podatku na organizację pożytku publicznego, a następnie zatwierdzić i wysłać elektronicznie.

PIT-OP, czyli jak prosto przekazać 1% podatku

Ułatwienia czekają też na seniorów, którzy nie muszą już rozliczać PIT-a, ale chcieliby to zrobić, by przekazać swój 1% podatku organizacji pożytku publicznego. Teraz czeka na nich uproszczony formularz, w którym wskażą jedynie numer KRS wybranej OPP. Resztą zajmie się już urząd skarbowy.

Wydłużone godziny otwarcia urzędów

Na tych, którzy nie mogą lub nie chcą skorzystać z elektronicznych rozwiązań, czekamy oczywiście w urzędach skarbowych. W ostatnich dniach kwietnia: 26, 27 oraz 30-go zapewnimy wydłużone godziny otwarcia - wszystkie urzędy skarbowe w Wielkopolsce będą czynne do 18.00, aby zapewnić możliwość rozliczenia także tym, którzy nie mogą dotrzeć do nas wcześniej.

Pamiętaj: PIT można składać do 30 kwietnia 2018 r. Oszczędź sobie jednak stresu i nie czekaj na ostatnią chwilę - wyślij deklarację już dziś.

***

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie www.szybkipit.pl i profilu na FB.

 

 

rodzina 500

film rodzina500

wniosek 500

 baner e urzad

dobry start

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

Darmowa Pomoc Prawna

Gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

sip

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

Wybory samorzadowe 2018

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumSobota, 16 Lutego 2019 r.

Imieniny obchodzą:

Bernard, Danuta, Dan, Danisz, Julianna, Symeon

Do końca roku zostało 319 dni.