Wersja angielskaWersja niemiecka      logo bip epuap icon

Informacja o klęsce suszy rolniczej Drukuj
piątek, 22 czerwca 2018

 W związkususza z licznymi sygnałami od producentów rolnych dotyczących wystąpienia szkód w uprawach polowych spowodowanych klęską suszy, informuję, że Zespół Komisji do szacowania zakresu i wysokości szkód spowodowanych klęskami żywiołowymi w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej na obszarze naszej gminy jest w pełnej gotowości do podjęcia stosownych zadań.

Jednocześnie zawiadamiam, że z uwagi na wymogi procedury szacowania szkód rolniczych opartych o System Monitoringu Suszy Rolniczej prowadzony przez Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz sprawne i szybkie oszacowanie zaistniałej klęski, prace komisji klęskowej rozpoczną się niezwłocznie po ogłoszeniu przekroczenia kryterium suszy rolniczej we wszystkich uprawach o znaczącym areale upraw na obszarze naszej gminy. Obecnie klęska suszy wg. IUNG Puławy na terenie naszej gminy nie wystąpiła jeszcze w uprawach kukurydzy i roślin okopowych, które stanowią znaczny procent ogółu upraw.

Ponadto, informuję, że o przystąpieniu Komisji do szacowania strat w uprawach polowych spowodowanych tegoroczną klęską suszy oraz możliwości składania wniosków o oszacowanie strat zostaną Państwo zawiadomieni stosowną kurendą, ogłoszeniem zamieszczonym na tablicy ogłoszeń tut. urzędu, sołectw oraz na naszej stronie internetowej.  

 

Z poważaniem

Burmistrz Miasta i Gminy Jaraczewo
/-/ Dariusz Strugała

 

rodzina 500

film rodzina500

wniosek 500

 baner e urzad

dobry start

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

Zo

Darmowa Pomoc Prawna

Gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

sip

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

Wybory samorzadowe 2018

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumCzwartek, 25 Kwietnia 2019 r.

Imieniny obchodzą:

Jarosław, Marek, Wasyl

Do końca roku zostało 251 dni.