Wersja angielskaWersja niemiecka      logo bip epuap icon

Bezpłatne badania profilaktyczne jelita grubego Drukuj
poniedziałek, 25 czerwca 2018

cytobus JARACZEWO

ZGŁOS SIĘ NA BADANIA I ZBADAJ SIĘ ZA DARMO

Gmina Jaraczewo w trosce o zdrowie swoich mieszkańców, zarówno kobiet jak i mężczyzn znów organizuje bezpłatne badania profilaktyczne. Już w lipcu tego roku będą przeprowadzone profilaktyczne badania w zakresie:
- cytologii dla kobiet
- obecności krwi utajonej w celu profilaktyki nowotworu jelita grubego i odbytnicy dla kobiet i mężczyzn;


BADANIA
na obecność krwi utajonej w celu profilaktyki nowotworu jelita grubego i odbytnicy dla kobiet i mężczyzn.

Badania poprzedzone będą spotkaniem edukacyjnym, które poprowadzi dr n.m. Dariusz Godlewski. W trakcie prelekcji uczestnikom spotkania zostaną rozdane specjalne probówki do przygotowania materiału do badań, na obecność krwi utajonej w kale. Badanie to jest konieczne w celu prowadzenia badań profilaktycznych raka jelita grubego.

Spotkanie edukacyjne odbędzie się 9 lipca 2018r. o godz. 17.00 do 19.00 w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, ul Kolejowa 4 w Jaraczewie.
Odbiór przygotowania materiału do badań (tzw. kałówek) będzie miało miejsce 12 lipca 2018r. od godz. 12:00 do 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury, ul Kolejowa 4, w Jaraczewie.

Badania poprowadzi Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów ,,OPEN’’ w Poznaniu z siedzibą przy ul. Kazimierza Wielkiego 24/26. OPEN S.A. na terenie całej Wielkopolski prowadzi projekt pn.: Profilaktyka nowotworów dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Projekt jest realizowany w terminie od 1 września 2017r. do 31 sierpnia 2020r.,współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020. Projekt skierowany jest do osób w wieku aktywności zawodowej, mieszkańców województwa wielkopolskiego w wieku 50-67 lat, u których nie rozpoznano wcześniej nowotworu złośliwego jelita grubego i odbytnicy i którzy nie byli leczeni w tym zakresie.

     Celem jest wzrost szans na rynku pracy osób w wieku 50-67 lat z Wielkopolski zagrożonych dezaktywizacją zawodową ze względu na zachorowanie na raka jelita grubego, poprzez objęcie ich działaniami edukacyjnymi oraz badaniami profilaktycznym – badaniami kału na krew utajoną oraz – w uzasadnionych przypadkach – także kolonoskopią.

      Osoby wyrażające chęć udziału w spotkaniu edukacyjnym, podczas którego rozdawane będą zestawy do pobrania próbki kału do badania, mające pod swoją opieką osobę zależną, nad którą sprawowana jest opieka proszone są o wcześniejszy kontakt mailowy pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w celu ustalenia możliwości zapewnienia bezpłatnej opieki pielęgniarki nad osobą zależną w czasie trwania spotkania i dojazdu na nie.


O kontakt proszone są również osoby, od których ze względu na sprawowanie opieki nad osobą zależną, próbki do badań mają zostać odebrane bezpośrednio z domu.
Osobom, u których konieczne będzie wykonanie kolonoskopii zapewniony zostanie zwrot kosztów dojazdu na badanie do Poznania.
Warunki udziału w badaniu:
•    udział w spotkaniu edukacyjnym (9 lipca 2018r.),
•    podpisanie Oświadczenia Uczestnika Projektu,
•    poprawne wypełnienie i podpisanie ankiety,
•    zgłoszenie się w wyznaczonym dniu z dowodem osobistym i przygotowaną próbką kału.

Do rejestracji zapraszamy osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaraczewie lub pod numerem telefonu (062)740 84 34, (062) 740 84 35, codziennie w godzinach urzędowania, w terminie do 06 lipca 2018r.


BADANIA CYTOLOGICZNE

Celem projektu jest zwiększenie zgłaszalności kobiet na badania profilaktyczne w ramach „Programu profilaktyki raka szyjki macicy” poprzez działania edukacyjne i informacyjne na terenie województwa wielkopolskiego, skierowane do kobiet z odpowiednich przedziałów wiekowych oraz lekarzy, pielęgniarek i położnych Podstawowej Opieki Zdrowotnej. W związku z tym Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowy Fundusz Zdrowia realizuje ,,Programu profilaktyki raka szyjki macicy”. Badania przeprowadzone będą w CYTOBUSIE, który umożliwia i ułatwia kobietom dostęp do badań cytologicznych z całego województwa.
Badania cytologiczne wykonane zostaną przez wykwalifikowaną kadrę medyczną z Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów ,,OPEN’’ w Poznaniu, który poza profilaktyką chorób piersi prowadzi profilaktykę raka szyjki macicy (badania cytologiczne i szczepienia przeciwko zakażeniom wirusem HPV).

Badania cytologiczne w ramach programu skierowane są do kobiet w wieku 25-59 lat, które:
-     w ciągu ostatnich trzech lat nie korzystały z profilaktycznych badań cytologicznych opłacanych przez NFZ.
Cytobus będzie stał w dniu 17.07.2018r.
w Jaraczewie przy Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Kolejowa 4
od godz.10.00 do 13.00.

      Panie, które chcą skorzystać z badania zostaną imiennie zaproszone przez Narodowy Fundusz Zdrowia ze wskazaniem do rejestracji.
Można także się rejestrować telefonicznie. Zapisy do badań (wymagany PESEL)od poniedziałku do piątku w godz.od 8:00-17:00 pod numerem: 61 855 75 28, 61 851 30 77, 609 000 082.
Na badanie pacjentki są proszone o zgłoszenie się z aktualną legitymacją ubezpieczeniową i dowodem osobistym.

cytobus JARACZEWO

Plakat jelito Jaraczewo 09.07

 

rodzina 500

film rodzina500

wniosek 500

 baner e urzad

dobry start

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

Zo

Darmowa Pomoc Prawna

Gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

sip

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

Wybory samorzadowe 2018

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumCzwartek, 25 Kwietnia 2019 r.

Imieniny obchodzą:

Jarosław, Marek, Wasyl

Do końca roku zostało 251 dni.