Wersja angielskaWersja niemiecka      logo bip epuap icon

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE Drukuj
czwartek, 04 kwietnia 2019

gops 1200x627BEZPŁATNE BADANIA  MAMMOGRAFICZNE


Gmina Jaraczewo wychodząc naprzeciw swoim mieszkankom od wielu już lat, organizuje bezpłatne badania mammograficzne. W tym roku pierwsze badania były w marcu, ale i w kwietniu Panie będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych, jednych z wielu profilaktycznych badań zaplanowanych na rok 2019 Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowy Fundusz Zdrowia realizuje program wykrywania raka piersi metodą mammografii przesiewowej. Głównym celem jest doprowadzenie do zatrzymania wzrostowych wskaźników  zachorowalności na raka piersi w Polsce i zmniejszenie poziomu umieralności na ten typ choroby. Mieszkanki naszej gminy będą mogły znów wziąć udział w badaniach mammograficznych. Mammobus  będzie stał  w Jaraczewie.

12 kwietnia 2019r. MAMMOBUS

przy Gminnym Ośrodku Kultury, ul Kolejowa 4, w Jaraczewie, od godz. 09.00 do 16.00.


Badania będą przeprowadzone przez  NS ZOZ „Diagnostyk” Szyiński & Kwiecień z Zielonej Góry, z siedzibą przy ul. Wazów 42


Niepubliczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Diagnostyk” jest renomowanym, jednym z wiodących Zakładów Radiologii w Zielonej Górze, który powstał 1 stycznia 2001 r. przez organizatorów lek. med. Leszka Szyińskiego oraz lek. med. Wojciecha Kwietnia. „Diagnostyk” jest nowocześnie wyposażoną placówką, w skład której wchodzi szereg pracowni diagnostycznych, takich jak: pracownia rentgenodiagnostyki, pracownia USG oraz mammografii a także Poradnia Onkologiczna, gdyż staramy się wyjaśniać wszelkie wątpliwości i dbamy o to, żeby organizacja pracy była w jak największym stopniu dostosowana do potrzeb i wymagań pacjentów.

 

Na przestrzeni czasu zmieniała się zarówno struktura Zakładu jak i zakres możliwości diagnostycznych. Zakład Radiologii dysponuje nowoczesną i spełniającą standardy europejskie aparaturą do klasycznych badań mammograficznych, usg (z uwzględnieniem badań dopplerowskich) a także radiologicznych z torem wizyjnym i systemami automatyki ekspozycji, co bez wątpienia jest atutem ,,Diagnostyka’’.

Personel Zakładu Radiologii stanowią wysoko wykwalifikowani lekarze specjaliści radiolodzy, technicy elektroradiologii oraz pracownicy administracyjnych, która służy swoją wiedzą, doświadczeniem i wieloletnią praktyką zawodową wszystkim pacjentom zgłaszającym się na badania. NS ZOZ „Diagnostyk” Szyiński & Kwiecień z Zielonej Góry, jest renomowaną w skali regionu jednostką medyczną, cieszącą się zasłużonym prestiżem i zaufaniem. Od wielu lat przeprowadza badania profilaktyczne u kobiet z gminy Jaraczewo z powodzeniem ratują zdrowie, a często i życie swoim pacjentkom.

 

Gmina Jaraczewo zgodnie z proceduralnymi wymogami Narodowego Funduszu Zdrowia dla kobiet w wieku 50 – 69 lat umożliwi korzystanie z bezpłatnej mammografii.

 

Program skierowany jest do kobiet, które:
•    dotychczas nie miały wykonywanego tego badania lub miały wykonywaną mammografię profilaktyczną w 2017r. (muszą od ostatniej mammografii upłynąć 24 miesiące)
•    lub też pacjentki, które uczestniczyły w programie profilaktycznym w 2018r. i mają na wyniku badania zalecenie lekarza radiologa "kontrolna mammografia za rok."

 

W przypadku dużego zainteresowania godziny badań zostaną wydłużone.

Osoby, które będą korzystać z tego badania zostaną imiennie zaproszone przez Narodowy Fundusz Zdrowia ze wskazaniem do rejestracji.

Zapisy telefoniczne do badań (wymagany PESEL), prowadzone są od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 16:00 pod numerami:  (68) 452 77 96,   (68) 452 77 17,   605 596 655,   605 598 077.


plakat JARACZEWO 1

 

 

 

mina Jaraczewo wychodząc naprzeciw swoim mieszkankom od wielu już lat, organizuje bezpłatne badania mammograficzne. W tym roku zaczynamy od 6 marca, a badania będą pierwszymi z wielu profilaktycznych badań zaplanowanych na rok 2019r 800x600 Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman",serif;}

 

rodzina 500

film rodzina500

wniosek 500

 baner e urzad

dobry start

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

Zo

Darmowa Pomoc Prawna

Gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

sip

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

 

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumWtorek, 17 Września 2019 r.

Imieniny obchodzą:

Ariadna, Dezyderiusz, Drogosław, Franciszek, Hildegarda, Justyn, Justyna, Lambert, Lamberta, Narcyz, Teodora

Do końca roku zostało 106 dni.