Małe projekty w Gminie Jaraczewo w 2012 roku Drukuj
wtorek, 11 grudnia 2012

baner logotypy

 

 

Małe projekty w Gminie Jaraczewo w 2012 roku.

 

   W 2012 roku realizowaliśmy trzy projekty w ramach działania "małe projekty" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Każdy z nich stał się istotnym elementem odnowy wsi, przyczyniając się jednocześnie do rozwoju kulturalno-społecznego centrów wsi.

   Pierwszym z projektów jest zadanie pn. "Wyposażenie świetlicy wiejskiej w Brzostowie" na kwotę ponad 21 000,00 złotych. Udział dofinansowania ze środków unijnych wyniósł niespełna 14 000 złotych. Jest to aż 70 procent kosztów kwalifikowanych. W ramach projektu zakupiono stoły i krzesła. Świetlica wzbogaciła się również o meble kuchenne i klimatyzację.

   Drugi zrealizowany projekt to "Poprawa stanu wyposażenia świetlicy wiejskiej w Górze". Również w tym przypadku kwota dofinansowania wyniosła 70% kosztów kwalifikowanych. W ramach zrealizowanego zadania wykonano pomieszczenie chłodnicze oraz zakupiono stoły i krzesła. Łącznie Gmina zainwestowała ponad 27 000 złotych, w tym dofinansowanie wyniosło 15 550,10 złotych.

   Świetlice wiejskie w Łobzowcu i Łobzie objął trzeci projekt pn. "Poprawa stanu wyposażenia świetlic wiejskich w Łobzowcu i Łobzie". W tym przypadku całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 23 000,00 złotych. Kwota dofinansowania to 13 660,59 złotych, co stanowi 70 procent kosztów kwalifikowanych. W ramach projektu dla świetlicy wiejskiej w Łobzie zakupiono stoły, krzesła, meble kuchenne a także okap wentylacyjny i szafę chłodniczą, natomiast w Łobzowcu pojawił się nowy okap wentylacyjny.

   Celem tych operacji jest umożliwienie lokalnej społeczności uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych a także wspólnej integracji, poprzez poprawę dostępności do centrów wsi jakimi są świetlice wiejskie.

 

logo lider zielonej wlkp

 

logo UE 1

rodzina 500

film rodzina500

wniosek 500

 baner e urzad

dobry start

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

Zo

Darmowa Pomoc Prawna

gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

sip

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

 

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumPiątek, 14 Sierpnia 2020 r.

Imieniny obchodzą:

Alfred, Atanazja, Dobrowój, Euzebiusz, Kalikst, Kaliksta, Machabeusz

Do końca roku zostało 140 dni.