Wersja angielskaWersja niemiecka      logo bip epuap icon

Serwis Samorządowy PAP

Kolejny unijny milion dla Gminy Jaraczewo Drukuj
środa, 30 stycznia 2013

alt    W tym roku rozpoczynamy trzy duże inwestycje: budowę świetlic wiejskich w Rusku i Parzęczewie oraz modernizację świetlicy w Goli. Wszystko dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z unijnej kasy w ramach PROW na lata 2007-2013.

   Po ponad roku od spotkań z lokalnymi grupami działań oraz stworzeniu i złożeniu trzech wniosków o przyznanie pomocy w marcu ubiegłego roku, rozpoczęły się liczne rozmowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego dotyczące oceny i zakresu  wniosków oraz długotrwałe oczekiwanie na ogłoszenie listy rankingowej zakwalifikowanych projektów do dofinansowania.

   W styczniu tego roku przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego wystosował zaproszenie do podpisania umów o przyznanie pomocy dla wszystkich złożonych przez nas projektów. Podpisanie nastąpiło w dniu 15 stycznia br. W związku z powyższym Gmina Jaraczewo w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego PROW na lata 2007-2013 uzyskała 1 103 000,00 złotych dofinansowania. Koszt realizacji trzech wspomnianych inwestycji wynosi ponad 2 360 588,00. Na przełomie stycznia i lutego zostaną ogłoszone przetargi na wykonanie tych zadań. Rozpoczęcie robót budowlanych,  przywiduje się zaraz po pozytywnym zakończeniu procedury przetargowej.

   Dotychczasowo w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” zmodernizowano świetlice wiejskie w Wojciechowie, Łobzie, Łobzowcu, Noskowie, Górze, wybudowano także świetlicę wiejską w Brzostowie oraz zmodernizowano trybuny sportowe w Jaraczewie. Reasumując Gmina Jaraczewo obecnie w ramach tego działania wykorzystała ponad 2 500 000,00 złotych a to tylko jeden z wielu programów w których nasza Gmina skutecznie pozyskuje dofinansowanie na realizację wielu inwestycji.

 

 

alt
 

logo UE 1

rodzina 500

film rodzina500

wniosek 500

 baner e urzad

dobry start

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

Zo

Darmowa Pomoc Prawna

gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

sip

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

 

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumPiątek, 14 Sierpnia 2020 r.

Imieniny obchodzą:

Alfred, Atanazja, Dobrowój, Euzebiusz, Kalikst, Kaliksta, Machabeusz

Do końca roku zostało 140 dni.