Gmina Jaraczewo

Posterunek Policji powróci do Jaraczewa

Ocena 0/5

Bardzo ważne wydarzenie z perspektywy bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Jaraczewo odbyło się 18 stycznia 2023 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Jarocinie. Po kilkuletnich intensywnych staraniach władz Gminy Jaraczewo podpisano porozumienie intencyjne w sprawie współpracy dotyczącej powstania Posterunku Policji w Jaraczewie. Na tej podstawie, jeszcze w tym roku w Jaraczewie ponownie utworzony zostanie posterunek Policji.

Uroczystego podpisania dokumentu dokonali, główny inicjator Burmistrz Miasta i Gminy Jaraczewo Dariusz Strugała oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu ds. Logistyki nadkom. Violetta Mójta.

W jaraczewskim posterunku, z siedzibą przy ulicy Kolejowej - w miejscu dawnego przedszkola - pracowało będzie 8 funkcjonariuszy. Obecnie trwają przygotowania budynku aby spełniał odpowiednie wymagania do pełnienia służby. Funkcjonariusze będą mieli do dyspozycji nowoczesne pomieszczenia oraz garaż dla radiowozu. Dzięki temu Policjanci swoją pracę będą mogli wykonywać w komfortowych warunkach. Zakończenie inwestycji i faktyczne rozpoczęcie funkcjonowania posterunku planowane jest jeszcze w tym roku.

Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Jaraczewo oraz ułatwienie im dostępu do funkcjonariuszy w różnych sprawach. Niewątpliwie poprawi się też szybkość reakcji na wszelkie zagrożenia, co wzmocni tak ważne dla każdego poczucie bezpieczeństwa.

Galeria zdjęć

Posterunek policji wróci do Jaraczewa 5 Posterunek policji wróci do Jaraczewa 4 Posterunek policji wróci do Jaraczewa 3 Posterunek policji wróci do Jaraczewa 2 Posterunek policji wróci do Jaraczewa 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności