Gmina Jaraczewo

DEBATA NAD RAPORTEM O STANIE GMINY JARACZEWO

Ocena 0/5

Zgodnie z art. 28aa ustawy o samorządzie gminnym, Burmistrz Miasta i Gminy Jaraczewo zobowiązany jest w terminie do dnia 31 maja 2023 roku przedstawić Radzie Miasta i Gminy Jaraczewo  raport o stanie gminy.

Raport obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego.

Rada rozpatruje raport podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi.

Nad przedstawionym przez Burmistrza raportem o stanie gminy przeprowadza się debatę, w której uczestniczą radni, zabierając głos bez ograniczeń czasowych. W debacie nad raportem o stanie gminy mogą zabierać również głos mieszkańcy gminy. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos składa do Przewodniczącego Rady (sekretariat Urzędu Miasta i Gminy Jaraczewo) pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 20 osób. Planowany termin sesji absolutoryjnej to 26 kwietnia 2023 roku.

Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy (tj. do 25 kwietnia 2023 roku).

Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez Przewodniczącego Rady zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi maksymalnie 15.

Po zakończeniu debaty nad raportem o stanie gminy Rada przeprowadza głosowanie nad udzieleniem Burmistrzowi wotum zaufania.

Pliki do pobrania:

Raport - 2022.pdf
Format: pdf, 1.64 MB
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności