Gmina Jaraczewo

Podpisanie aneksu do umowy na dofinansowanie funkcjonowania, przywracanych na terenie naszej gminy, linii autobusowych

Ocena 0/5

W dniu 3 listopada br. w Kiszkowie Burmistrz Miasta i Gminy Jaraczewo Dariusz Strugała uczestniczył w spotkaniu kilku samorządowców z terenu Wielkopolski, przygotowanym przez wójta Gminy Kiszkowo Pana Tadeusza Bąkowskiego. Okazją do tej wizyty było podpisanie aneksu do umowy z Wojewodą Wielkopolskim Panem Michałem Zielińskim na dofinansowanie funkcjonowania, przywracanych na terenie naszej gminy, linii autobusowych. Przygotowany przez nas wniosek przeszedł pozytywną ocenę, czego efektem jest przekazana wczoraj druga transza środków w wysokości 14.304 złotych pochodzi z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych i stanowi dofinansowanie na okres trzech miesięcy. Do tej pory z FRPA pozyskaliśmy kwotę 136.293 złotych, co łącznie stanowi 150.597 złotych dofinansowania na organizację transportu zbiorowego w 2021 roku. Poza Gminą Jaraczewo, umowę podpisała Gmina Kiszkowo oraz dwa Powiaty Kępiński i Ostrzeszowski.

Powiaty te mają wzorcowo rozwiązaną organizację transportu zbiorowego, a co ważne, zgodną z ustawą o publicznym transporcie zbiorowym. Zgodnie bowiem z ustawą, organizatorem transportu w przypadku, gdy linia przebiega przez conajmniej dwie gminy (a tak jen w przypadku Gminy Jaraczewo), w granicach administracyjnych powiatu powinien być samorząd powiatowy. Jako organizator powinien dbać m. in. o ich finansowanie. Stąd tak wysokie kwoty dofinansowania dla tych powiatów.

Galeria zdjęć

251442845_1724161311087951_2834655279112642124_n 251482832_1724160867754662_4805656505983874269_n 251493175_1724160961087986_7399824351993738979_n 251559895_1724161177754631_8819534178508965572_n 251655361_1724161241087958_5531579415330080018_n
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności