Gmina Jaraczewo

1 sierpnia - Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego!

Ocena 0/5

W dzisiejsze przedpołudnie Burmistrz Miasta i Gminy Jaraczewo wraz z delegacją złożyli symboliczną wiązankę kwiatów aby uczcić bohaterskich Powstańców Warszawskich, którzy 80 lat temu rozpoczęli walkę o wolność, honor i niepodległość. Tradycyjnie w godzinę ,,W''  czyli o 17.00  w całej Gminie zawyły syreny oddając hołd tym, którzy ruszyli walczyć o wolność dla nasz wszystkich.  W walkach powstańczych brała udział urodzona w Rusku Stanisława Grygiel ps. "Bratek", zabita 30 września 1944 r. prawdopodobnie na Żoliborzu.
CHWAŁA BOHATEROM! 

Fotorelacja: https://www.facebook.com/share/p/TbPqmZC5uuFhPvRF/

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności