Gmina Jaraczewo

Oddaliśmy hołd amerykańskim lotnikom poległym pod Jaraczewem

Ocena 0/5

9 lutego Burmistrz wraz z delegacją oddali hołd bohaterom sprzed 81 lat, składając wiązankę w miejscu katastrofy amerykańskiego bombowca B-17G, który podczas II wojny światowej rozbił się w okolicach Jaraczewa.

W wyniku tej tragicznej katastrofy życie straciło pięciu amerykańskich żołnierzy, a czterem członkom załogi udało się przeżyć. Ich ofiara na zawsze wpisała się w historię naszej ziemi i stanowi świadectwo dramatycznych wydarzeń wojennych, które dotknęły również mieszkańców naszej gminy.

Uroczystość była wyrazem pamięci i szacunku dla poległych lotników. Była to również okazja do podkreślenia znaczenia sojuszu Polski i Stanów Zjednoczonych – opartego na wspólnych wartościach, takich jak wolność, solidarność oraz odpowiedzialność za bezpieczeństwo.

Pamięć o amerykańskich żołnierzach, którzy oddali życie z dala od swojej ojczyzny, przypomina, że współpraca i wzajemne wsparcie naszych narodów mają głębokie, historyczne korzenie.

Cześć Ich pamięci.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności